Δράσεις του ΕΕΕΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

7η Δράση Προγράμματος Συνεκπαίδευσης

Στις 10-4-2024 υλοποιήθηκε η 7η Δράση του Προγράμματος Συνεκπαίδευσης που υλοποιεί το σχολείο μας με το 6ο Γυμνάσιο Καβάλας. Τα δύο σχολεία συναντήθηκαν στον Αρχαιολογικό Χώρο των Φιλίππων και πραγματοποίησαν το 2ο κοινό σχολικό περίπατοΣτο πλαίσιο του περιπάτου οι μαθητές/τριες των δύο σχολείων είχαν την ευκαιρία για μια ακόμα φορά να γνωριστούν, να αλληλεπιδράσουν και να απασχοληθούν μέσα από διάφορες δραστηριότητες.

Αρχικά, συμμετείχαν στη ξενάγηση που έγινε στο χώρο του θεάτρου, την οποία είχε επιμεληθεί η συνάδελφος από το 6ο Γυμνάσιο, Κατσαβού Ελένη, και την παρουσίασαν μαθητές και μαθήτριες του 6ου Γυμνασίου Καβάλας. Έπειτα, όλοι μαζί χαλάρωσαν, απολαμβάνοντας μια υπέροχη ημέρα και πήραν μέρος σε χορευτικά δρώμενα και παιχνίδια άθλησης!!! Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τη γυμνάστρια μας Καϊπακή Βαλασία και τη συνάδελφο Χατζηγιάννη Μυρσίνη από το 6ο Γυμνάσιο για τη διοργάνωση των χορευτικών δρώμενων. Σύντομα θα ξαναβρεθούμε για νέες δράσεις....

Φίλιπποι-Ξενάγηση-Συνεκπαίδευση1 blurr 1

Φίλιπποι-Ξενάγηση-Συνεκπαίδευση2 1

Φίλιπποι-Ξενάγηση-Συνεκπαίδευση7 blurr

Φίλιπποι-Ξενάγηση-Συνεκπαίδευση9 blurr

Φίλιπποι-Ξενάγηση-Συνεκπαίδευση10 blurr

Φίλιπποι-Ξενάγηση-Συνεκπαίδευση11 blurr

Φίλιπποι-Ξενάγηση-Συνεκπαίδευση12 blurr

Φίλιπποι-Παιχνίδια-Συνεκπαίδευση13 blurr

Φίλιπποι-Παιχνίδια-Συνεκπαίδευση15 blurr

Φίλιπποι-Συνεκπαίδευση3 blurr

Φίλιπποι-Συνεκπαίδευση4 blurr

Φίλιπποι-Συνεκπαίδευση5 blurr blurr

Φίλιπποι-Συνεκπαίδευση6 blurr

Φίλιπποι-Συνεκπαίδευση8 blurr

Και το καθιερωμένο κολάζ, δημιουργία της συναδέλφου Ξουβερούδη Έφη, από το 6ο Γυμνάσιο Καβάλας.

Φίλιπποι-Συνεκπαίδευση-Κολάζ