6η Δράση Προγράμματος Συνεκπαίδευσης

Στις 14-3-2024 έγινε η 6η δράση του Προγράμματος Συνεκπαίδευσης που υλοποιεί το σχολείο μας με το 6ο Γυμνάσιο Καβάλας. Τα δύο σχολεία συναντήθηκαν στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Καλαμίτσας και πραγματοποίησαν κοινό σχολικό περίπατο. Στο πλαίσιο του περιπάτου οι μαθητές/τριες των δύο σχολείων είχαν την ευκαιρία για μια ακόμα φορά να γνωριστούν, να αλληλεπιδράσουν και να απασχοληθούν μέσα από τέσσερις σταθμούς δραστηριοτήτων που δημιουργήθηκαν: Παιχνίδι-Bocce, Καμάρα (Σχοινάκι), Πανί-Μελωδική Μπάλα και Σκυταλοδρομία. Παράλληλα, αξιοποιήθηκαν οι εγκαταστάσεις του αθλητικού κέντρου για παιχνίδι, χορό και άθληση. Ανυπομονούμε για την επόμενη δράση!!!

Κοινός Περίπατος2 blurr

Κοινός Περίπατος3 blurr

Κοινός Περίπατος4 blurr

Κοινός Περίπατος7 blurr