Συνεργατική Δράση με 2ο Γυμνάσιο Καβάλας στο πλαίσιο του Εθνικού Δικτύου: «Παιδεία στα Μέσα: Τηλεόραση, Διαδίκτυο, Κινηματογράφος»

Στις 6-3-2024 ομάδα μαθητών και μαθητριών μας συμμετείχε στην εξ αποστάσεως 2η συνεργατική δράση με μαθητές και μαθήτριες του 2ου Γυμνασίου Καβάλας. Η συνεργασία των δύο σχολείων εντάσσεται στο Εθνικό Δίκτυο: "Παιδεία στα Μέσα: Τηλεόραση, Διαδίκτυο, Κινηματογράφος". Οι δύο ομάδες παρουσίασαν η μία στην άλλη τις διαδραστικές ιστοσελίδες που δημιούργησαν με επίκεντρο τα τρένα. Η ομάδα του 2ου Γυμνασίου Καβάλας παρουσίασε την ιστορία του ελληνικού σιδηροδρόμου και η ομάδα του σχολείου μας τραγούδια που έχουν δημιουργηθεί με θέμα τα τρένα. Και οι δύο ομάδες χρησιμοποίησαν το διαδικτυακό εργαλείο Postermywall. Προσεχώς θα ακολουθήσουν και άλλες συνεργατικές δράσεις....

2ο Γυμνάσιο1 blurr

2ο Γυμνάσιο2