Επιμόρφωση Προσωπικού για Ειδικό Εκπαιδευτικό Εξοπλισμό μαθητών/τριών με αναπηρία ή ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες

Στις 29-2-2024 στο πλαίσιο του έργου SUB.6 Εργαλεία για μαθητές με αναπηρία ή ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες / Tools for students with disabilities της Σύμβασης 08/23-Προμήθεια και εγκατάσταση ειδών ειδικού εκπαιδευτικού εξοπλισμού για μαθητές με αναπηρία ή ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες σχολικών μονάδων ειδικής αγωγής, πραγματοποιήθηκε επιμόρφωση του προσωπικού του σχολείου μας για τον τρόπο χρήσης και αξιοποίησης της νέας υλικοτεχνικής υποδομής (υπολογιστές, εκτυπωτές, κτλ.), των λογισμικών για μαθητές/τριες με αυτισμό-ΔΕΠΥ-Ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες, των λογισμικών εξάσκησης στη χρήση ποντικιού και διακοπτών και του λογισμικού εναλλακτικής επικοινωνίας που παραλάβαμε.

ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ – Φυσική Αγωγή & Εκπαίδευση