Δράση του Προγράμματος Etwinning: "Μια Νέα Διαδικτυακή Παρέα"

Αυτή τη χρονιά ομάδα εκπαιδευτικών και μαθητών/τριών του σχολείου μας, συμμετέχει σε συνεργασία με το Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Παύλου Μελά από τη Θεσσαλονίκη, το ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.Λ. Κέρκυρας και το 5ο ΕΠΑ.Λ Ηρακλείου, στο πρόγραμμα Etwinning με τίτλο "Μια νέα Διαδικτυακή Παρέα". Στα πλαίσια του προγράμματος στις 17-1-2024 πραγματοποιήθηκε διαδικτυακή συνάντηση με το Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Παύλου Μελά. Οι μαθητές/τριές μας είχαν την ευκαιρία να συζητήσουν και να ανταλλάξουν πληροφορίες για το σχολείο τους και για την πόλη τους με τους νέους φίλους και φίλες τους από το Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Παύλου Μελά. Ταυτόχρονα οι μαθητές και οι μαθήτριες των δύο σχολείων είχαν τη δυνατότητα να εξασκηθούν και να χρησιμοποιήσουν εργαλεία ΤΠΕ (Τεχνολογίες της Πληροφορίας και της Επικοινωνίας). Ανυπομονούμε για τις επόμενες διαδικτυακές συναντήσεις μας...

Etwinning