Επιμόρφωση από την Πυροσβεστική Υπηρεσία Καβάλας

Στις 18-1-2024 εκπρόσωπος της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Καβάλας επισκέφτηκε το σχολείο μας και πραγματοποίησε επιμορφωτική παρουσίαση τόσο στους μαθητές/τριές μας, όσο και στο προσωπικό του σχολείου. Κατά τη διάρκεια της επιμορφωτικής δράσης οι μαθητές/τριές μας, οι εκπαιδευτικοί, το ειδικό εκπαιδευτικό και βοηθητικό προσωπικό του σχολείου είχαν τη δυνατότητα να ενημερωθούν για τον τρόπο αποτελεσματικής χρήσης των πυροσβεστήρων, για τα μέτρα και τα μέσα προστασίας από τις πυρκαγιές και τις πλυμμήρες και για τους καλύτερους δυνατούς τρόπους διαχείρισης έκτακτων γεγονότων (π.χ. σεισμοί) και ακραίων καιρικών φαινομένων. Ευχαριστουμε πολύ την Πυροσβεστική Υπηρεσία Καβάλας και τον εκπρόσωπο της για τις χρήσιμες πληροφορίες!!!

Πυροσβεστική3

Πυροσβεστική1