Η Λαϊκή Αγορά του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Καβάλας-21-12-2023

Την Πέμπτη 21  Δεκεμβρίου 2023 το Εργαστήριο Γεωπονίας, Τροφίμων και Περιβάλλοντος του σχολείου μας διοργάνωσε για άλλη μια χρονιά τη δράση "Η Λαϊκή Αγορά του Σχολείου". Οι μαθητές και οι μαθήτριες του εργαστηρίου διέθεσαν τα λαχανικά που καλλιεργήθηκαν στο λαχανόκηπο του σχολείου.

Από το Σεπτέμβριο έως σήμερα με τις διάφορες δραστηριότητες του Εργαστηρίου Γεωπονίας, Τροφίμων και Περιβάλλοντος, τα παιδιά είχαν τη δυνατότητα να βιώσουν όλα τα στάδια της επαγγελματικής ζωής ενός μικρού παραγωγού: από την καλλιέργεια, τη φροντίδα, τη συγκομιδή και στο τέλος τη διάθεση των προϊόντων στον πάγκο μιας λαϊκής αγοράς. Η δράση ενθουσίασε τους μαθητές/τριες και τους/τις συναδέλφους/ισσες. Και του χρόνου πάλι!

Λαϊκή1 1

Λαϊκή2 1