Δράση με το Κέντρο Ανοιχτής Προστασίας Ηλικιωμένων Νέας Καρβάλης-Δεκέμβριος 2023

Στις 4 Δεκεμβρίου 2023 το εργαστήριο Τουριστικών Επαγγελμάτων  του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Καβάλας συμμετείχε σε εκδήλωση που διοργανώθηκε από το Κέντρο Ανοιχτής Προστασίας Ηλικιωμένων της Νέας Καρβάλης. Στην εκδήλωση οι μαθητές και οι μαθήτριες μας τραγούδησαν Χριστουγεννιάτικα τραγούδια, στόλισαν το Χριστουγεννιάτικο δέντρο, έπλασαν μπισκότα με τα μέλη του Κ.Α.Π.Η. και άκουσαν συναρπαστικές ιστορίες. Επίσης, παρουσίασαν τα προϊόντα που δημιούργησαν στα πλαίσια του Εργαστηρίου των Τουριστικών Επαγγελμάτων του σχολείου μας. Στο τέλος τα μέλη του Κ.Α.Π.Η. προσέφεραν έναν πλούσιο μπουφέ στους μαθητές και στις μαθήτριες μας και τους δώρησαν υπέροχα Χριστουγεννιάτικα δώρα!

ΚΑΠΗ2

ΚΑΠΗ4